Praktische handvatten voor een werkend AO/IC-plan
In het kort
Voorkom fouten en risico’s: stel een goed AO/IC-plan op
Fouten in declaraties. Onvolledige opbrengsten. Onduidelijke processen.
Veel organisaties merken pas laat waar de risico’s in hun financiële processen zitten.
Een goed ingerichte Administratieve Organisatie en Interne Controle (AO/IC) voorkomt dat. Het zorgt ervoor dat opbrengsten tijdig, volledig en juist worden gedeclareerd en verantwoord. Tegelijk helpt een sterke AO/IC om menselijke fouten te beperken en fraude-risico’s te minimaliseren.
Maar een AO/IC doet meer dan dat. Het geeft organisaties inzicht, structuur en grip. Afwijkingen worden sneller zichtbaar, processen worden duidelijker ingericht en je kunt tijdig bijsturen.
Tijdens deze praktijkgerichte opleiding leer je hoe je een werkend AO/IC-plan opzet dat direct toepasbaar is binnen jouw organisatie. We werken we stap voor stap aan het opstellen van een AO/IC-plan. Je ontvangt een praktisch format voor een risicomatrix voor de opbrengsten.
Het programma ziet er als volgt uit:
- Waarom een AO/IC-plan?
- Processen
- Risicoanalyse
- Beheersmaatregelen
- Intern controleplan
- Controles en het controlememorandum
- Verbeteringen
Je gaat naar huis met praktische tools, nieuwe inzichten en een risicomatrix die je direct kunt gebruiken.
Naast deze opleiding verzorgen wij nog twee andere AO/IC opleidingen:
- AO/IC De risico’s in beeld! Wat nu?
In deze opleiding staan centraal de beheersmaatregelen, het interne controleplan en de toekomst van de controlerende functie. - AO/IC: Van analyse naar actie!
De nadruk in deze opleiding ligt op rapporteren, adviseren en veranderen.
De vraag hoe je als zorgorganisatie een goed controleplan schrijft wordt steeds belangrijker.
Voor wie?
AO/IC functionaris, Control, Zorgadministratie, financiële administratie, de afdeling waar AO/IC belegd is.
Niveau: voor wie de basis kent en wil leren hoe deze kennis direct in de praktijk toe te passen.
Eindtermen
Een begin met het AO/IC controleplan en inzicht in de methodiek en actualiteiten.
Studiebelasting en -materiaal
Voor deze opleiding wordt van de deelnemers studiebelasting van 0,5 uur verwacht. Er wordt van de deelnemers verwacht dat ze een uitgeschreven proces meenemen dat van toepassing is op de productieverantwoording.
Er ligt een pen en blocnote voor je klaar. Er wordt geen geprint studiemateriaal verstrekt. Na afloop van deze opleiding ontvang je een evaluatieformulier van ons met het verzoek deze in te vullen en te versturen. Daarna ontvang je de presentatie en eventuele andere downloads per e-mail.
Meld je eenvoudig aan
Programma
9.30 - 10.00
Start en kennismaking
10.00 - 12.30
AO/IC plan en processen
13.30 - 15.30
Controleplan, controledossiers en controlememorandum
15.30 - 16.00
Hoe verder in de praktijk?
Beschikbare data
17 november 2026
Inschrijven16 maart 2027
InschrijvenVeelgestelde vragen
Vragen over de opleiding of interesse in een incompany training? Neem contact met ons op voor de mogelijkheden.
Gerelateerd opleidingen
Zorgadministratieve start 2027
Controller in de zorg (postbachelor via Habeo+)
AO/IC plan: Van analyse naar actie!
Vraag een offerte voor een incompany training aan!
- Op maat gemaakt voor jouw organisatie
- Direct toepasbare kennis
- Flexibel in planning en locatie
Dylan Peters
accountmanager