Duurzame zorg bij Inovum: veranderingen door de Wet DBA
Bij Inovum zijn we de afgelopen periode intensief aan de slag gegaan met het aanpassen van de werkwijze rondom de inzet van zzp’ers. Aanleiding hiervoor is de aankondiging van de Rijksoverheid om strenger te gaan handhaven op schijnzelfstandigheid binnen de zorg (Wet DBA). Dit betekent onder andere dat zorgorganisaties de inzet van zzp’ers, met name in de primaire zorg, moeten gaan afbouwen en de zorg op een andere manier vorm moeten geven.
Samen met het projectteam hebben we een nieuw beleid opgesteld voor de inhuur van personeel niet in loondienst en zijn we gestart met de afbouw van de inzet van zzp’ers. In dit traject hebben we zorgmedewerkers actief betrokken via informatiesessies en een brainstormsessie om samen na te denken over de toekomst.
Gelukkig zien we al veel mooie initiatieven ontstaan binnen de zorgteams. Zo wordt er volop gekeken naar betere samenwerking tussen intra- en extramurale zorg, flexibilisering van werktijden en verlenging van diensten voor zorgmedewerkers – bijvoorbeeld van 6 naar 8 uur. Daarnaast worden vernieuwende ideeën, zoals de inzet van zorgtechnologie en een andere taakverdeling onderzocht.
We hopen natuurlijk ook dat een deel van de zzp’ers de overstap wil maken naar loondienst. We denken hierin mee over roosters, zorgtypen en het aantal uren – er is veel mogelijk!
Wil jouw organisatie ook ondersteuning bij het afbouwen van de inzet van zzp’ers? Neem dan contact op met AAG. We helpen je graag verder.
Deel dit bericht:
Ontdek meer over AAG
Bekijk onze expertises en klantcases of lees meer over ons!