Bevrijdingsdag 5 mei 2025 lustrumjaar
Bevrijdingsdag is geen wettelijk verplichte vrije dag, maar cao-afspraken zijn leidend; de Stichting van de Arbeid beveelt aan om werknemers in lustrumjaren, zoals 2025, vrij te geven met behoud van loon.
In de wet staat geen bepaling dat een officiële feestdag als Bevrijdingsdag (ook niet in een lustrumjaar) gelijkstaat aan een doorbetaalde vrije dag voor werknemers. Afspraken in de cao of arbeidsvoorwaardenregeling over vrij zijn op een feestdag en eventuele toeslagen zijn leidend. Wanneer geen cao of arbeidsvoorwaardenregeling van toepassing is én de werknemers op Bevrijdingsdag gewoon moeten werken, is de werkgever niet verplicht extra compensatie te geven.
Sinds 1959 geldt de aanbeveling van de Stichting van de Arbeid om werknemers in de lustrumjaren op 5 mei vrijaf te geven met behoud van loon, zolang de werkomstandigheden zich daar niet tegen verzetten en het bedrijfsbelang niet wordt geschaad. Dit geldt dus ook voor maandag 5 mei 2025. De Stichting van de Arbeid heeft de decentrale cao-partijen onlangs de aanbeveling gedaan om dit lustrumjaar werknemers vrijaf te geven met behoud van loon.
Deel dit bericht:
Ontdek meer over AAG
Bekijk onze expertises en klantcases of lees meer over ons!